Liigu sisu juurde

Kui alla tuleb võtta palju kilosid 20, 30 või veel rohkem , peaksid endale püstitama alguses väiksemad eesmärgid. Tean, kuna käisin laupäeval seal loomi vaatamas ja küsisin ka sigade kohta.

Sigade epideemiline diarröa Tekitaja Haigust põhjustab sigade epideemilise diarröa viirus, inglise keeles porcine epidemic diarroea virus PEDV. Selle viiruse puhul ei esine rist-immuunsust teiste sigade koronaviirustega, nagu näiteks transmissiivse gastroenteriidi viirusega TGEV.

max lihaste rasvapoleti ulevaated

Olenevalt keskkonna temperatuurist ja niiskusest võib PED viirus väljaspool sea organismi püsida eluvõimelisena pikka aega. Näiteks sea lägas 4°C juures võib viirus püsida eluvõimelisena vähemalt 28 päeva; viirust sisaldava sea väljaheitega saastunud kuivsöödas 25°C juures 7 päeva.

kohu kahju kaotus

Viirus kaalulangus sigade stabiilsena 37°C ja pH 6,5 juures ning kaalulangus sigade ja pH juures. Haigusest Teada on, et PED-i võivad haigestuda kodusead, metssigade haigestumise kohta andmed puuduvad. Inimesele see viirushaigus ohtu ei põhjusta, kuid seakasvatuses võib haigus põhjustada suurt majanduslikku kahju.

Organisatsioonist II

PED on fekaal-oraalsel teel leviv viirushaigus, mille ülekanne toimub otsese kontakti kaudu ning fekaalide vahendusel. Viirus kandub kergesti edasi ka kaudselt saastunud rõivaste, inventari, transpordivahendite, sööda, personaliga jms.

rasva poletamine oige tee

Kõige suuremas kontsentratsioonis leidub viirust just sea roojas. Vanemad sead põevad haigust kergemini.

tragus piercing seotud kaalulangus

Haiguse inkubatsiooniperiood arvatakse olevat päeva. Peale kliiniliste tunnuste ilmnemist võivad sead viirust levitada päeva.

Sigade kaotamise kohta siga

Eksperimentaalselt on kindlaks tehtud, et vireemia staadium st viirus ringleb vereringes võib kesta nädalat peale nakatumist. Sea nakatumise järgselt paljuneb viirus peensoole ja jämesoole hattude epiteelirakkudes, põhjustades enterotsüütide degeneratsiooni, mis tingib hattude lühenemise.

ace fitness kaalulangus napunaiteid

Selline hattude kahjustus viib vesise kõhulahtisuse tekkeni kurnates looma organismi. Haiguse kliinilisteks tunnusteks on gastroenteriit, isutus, oksendamine, kõhulahtisus ja dehüdratatsioon.

Organisatsioonist I

Kõhulahtisuse ägedus võib varieeruda, olenedes sea vanusest, varasemast kokkupuutest viirusega, sekundaarsetest haigustest, sea immuunsusest jne. Lahanguleid Lahangul võib täheldada sarnaseid patoloogilisi muutusi, mis transmissiivse gastroenteriidi puhul: õhenenud soolesein eriti peensoole osas ; seedumata piim maos; vesivedel soolesisu. Ravi Kuna spetsiifiline ravi puudub, on väga oluline haiguse ennetamine ja kiire diagnoosimine. Ravimisel kasutatakse sümptomaatilist kõhulahtisuse vastast ravi ning tehakse profülaktilist ravi, hoidmaks ära sekundaarsete infektsioonide teket.

juuste valjalangemine parast kiire kaalulanguse

Enamus sigu tervistub päevaga, seda juhul kui ei lisandu sekundaarset infektsiooni. Levikust Haigust esineb Euroopas k. Diagnoos Kliiniliste tunnuste alusel ei ole võimalik PED-i teistest sigade enteriitidega kulgevatest haigustest eristada.

Differentsiaaldiagnostiliselt tuleb PED-i eristada: viirushaigustest, nagu näiteks TGE, rotaviirusinfektsioon; bakteriaalhaigustest Clostridium spp, E. Seega on lõpliku diagnoosi kinnitamiseks vajalik laboratoorne uuring.

Mirjo Pitkma soovitab hakata kaalu langetama rahulikult ja vältida kohe liiga suurte muudatuste tegemist.