MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing "Psoriaasikeskus"
The Support Sociaty for Psoriasis Sufferers in Estonia
Tel. +372 656 7072, 56 204 707, 545 33 660, email: info@psoriaasikeskus.ee


Teenused
Psoriaas
pildid psoriaasist
UVB-ravi
tooted
foorum
partnerid
kirjandus
kontaktLaiaspektriline UVB

Hõlmab päikesekiirguse spektrivahemikku 280-320 nm.

See spektrivahemik on mitmete nahahaiguste raviks kõige efektiivsem: psoriaas, atoopiline ekseem, vitiliigo, pruriitus ehk sügelus, mitmekujuline valguslööve (polymorphic light eruption, PMLE) ehk päikeseallergia ja varajased T-rakulised lümfoomid (early cutaneous T-cell lymphomas)

Kõrvalmõjud:

Nii nagu loodusliku päikese puhul, on laiaspektrilise UVB teraapia peamiseks kõrvalmõjuks päevitumine, sarvkesta paksenemine ja punetus, seetõttu on soovitav määratud ravidoosidest kinni pidada. Üledoos võib tekkida sekunditega.
Üledoosi ehk punetuse või (päikese)põletuse korral on tegemist naha pealmise kihi reaktsiooniga ega kujuta endast väga tõsist probleemi, v.a. ebamugavustunne, mis mõõdub paari päeva jooksul.

Ravidoosid:

Ravi alustatakse vastavalt nahatüübist, raviseadme omapärast, valgusallika distantsist ja UV-lambi elueast (lambi vananedes/kuludes tema toime väheneb ning distantsi vähendatakse) alates 30 sekundist esimesel korral kuni maksimum 15 minutini (u. 15 korral või hiljem).

Maksimumi saavutamine ei ole eesmärk. Kui haigus paraneb märgatavalt nt. 7 minuti peal, siis võib seda aega hoida kuni tekib vajadus doosi tõstmiseks.

Ravigraafik on igale inimesele individuaalne, lähtub suuresti haiguse iseloomust, nahatüübist ja reaktsioonist, haiguse alluvusest ravile, patsiendi enesetundest ning UVB lampide vanusest.

UVB valgusravi tuleks kasutada nii tihti kui vajalik ja nii harva kui võimalik.

PUVA valgusravi on soovitatav mitte rohkem kui 200 protseduuri inimese eluea kohta. UVB puhul sellist piiri pole. Tuleks vaid meeles pidada, et inimese nahk talletab kogu eluea jooksul saadud UV-kiirguse.


Emuõli, lisanditeta.


Psoriaasikreem.
Emuõli, shea pähklivõi, soja.Liitu meililistiga
Sisesta nimi ja meiliaadress:
Nimi:
E-mail:
Liitu   Eemalda  

 

 

MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing, Copyright 2003-2008  

Pealeht | Kontakt | E-mail | Psoriaas | Valgusraviseadmete müük
Kirjandus | Artiklid | Otsing| Sisukaart | Lingid | Partnerid