MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing "Psoriaasikeskus"
The Support Sociaty for Psoriasis Sufferers in Estonia
Tel. +372 656 7072, 56 204 707, 545 33 660, email: info@psoriaasikeskus.ee


Teenused
Psoriaas
pildid psoriaasist
UVB-ravi
tooted
foorum
partnerid
kirjandus
kontaktPSORIAAS ja SURNUMERE SOOL

Aastal 1989 uuris iisraeli dermatoloogi dr. Zvi Even Paz surnumere soola mõju 50 psoriaasihaigel. Kuigi ammu oli teada Surnumeres kümblemise efekt psoriaasile, ei teatud veel, kas saavutatakse sama mõjus toime kasutades sama soola mistahes mujal kohas.

50-st testitud patsiendist 47-l saavutati märkimisväärne leevendus. Maksimumtulemus saavutati, kui patsiendid kümblesid soolavees 3 korda nädalas kuue kuu jooksul. Vannivette oli lisatud 1 kg soola.

Dr. J. Arndt Saksamaalt (1) viis läbi uuringu surnumere soola mõjust psoriaasihaigetele. Kontrolli all ravi said 50 patsienti vanusevahemikus 14-77 aastat. Ravikuur seisnes keha täielikul või osalisel vannitamisel 20-minutiliste seanssidena 27-kraadises vees, kuhu oli lisatud 2 kg soola. Peale vannitamist nahk loputati jooksva veega ja patsiendid veetsid puhates tunnikese soojas teki all.

Ravikuur kestis 3-4 nädalat, 3-4 vanni nädalas. Katsete käigus järeldus, et enamik haigussümptomeid kahanes juba ühe nädalaga, nende hulgas just sügelemine, ketendus ja raskused magamajäämisega. Ülejäänud parameetrid nt. ulatuslikkus ning punetus taandusid märksa aeglasemalt. Nelja nädalaga saavutati patsientidel sümptomitevaba seisund.

Dr. Arndt toob välja, et patsientide seisukohalt on eriti oluline kiiresti vabaneda ärritavast sügelusest, mis enne ravi oli kõigil magamisraskuste põhjuseks.

Ravi oli täielik 27 patsiendil (54%), 22 täheldati märkimisväärset paranemist. Meetodi talusvusvõime oli kõigil 50 patsiendil suurepärane.

POSITIIVSE MÕJU PÕHJUS

Positiivsemõju põhjuseks on jääkainete eemaldamine kehast loomulikul viisil. Selline meetod sobib eriti neile, kes ei soovi oma toitumisharjumusi ja eluviise (suitsetamine, alkohol) muuta.

Peale soolavanni on soovitatav nahk korralikult loputada ning pool tunnikest rahulikult puhata.

Psoriaasikeskus pakub oma patsientidele kõrge mineraalisisaldusega, lõhnastamata, jahvatamata surnumere vannisoola kotte (25kg). Tellida saab läbi Valgusravi.ee e-poe.

Viited:

[1]"Salt from the Promised Land Helps Psoriasis Patients", Dr. J. Arndt, Published in Arztliche Praxis, vol. 34, No. 48, 1920,(15.6.1982).


Emuõli, lisanditeta.


Psoriaasikreem.
Emuõli, shea pähklivõi, soja.Liitu meililistiga
Sisesta nimi ja meiliaadress:
Nimi:
E-mail:
Liitu   Eemalda  

 

 

MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing, Copyright 2003-2008  

Pealeht | Kontakt | E-mail | Psoriaas | Valgusraviseadmete müük
Kirjandus | Artiklid | Otsing| Sisukaart | Lingid | Partnerid