Liigu sisu juurde

Võtke hommikul kontrastiga dušš. Ravitulemus vastab igati ootustele, ehki patsient võib olla mõningal määral pettunud, et kaalulangus miinus 50kg ei säilinud. Seejärel muutuvad need teie igapäevaseks eluks ja reaalsuseks ning hakkate alateadlikult kaalus juurde võtma. Söö korralikud portsjonid söögiaegadel, nii et tekiks täiskõhutunne.

Uuringud näitavad, et kahel täpselt ühesuguse kehakoostisega, ehk võrdse lihas, luu ja rasvamassiga inimese ainevahetus kiirus võib tunduvalt erinev olla.

Traditional Wooden Casket Jewelry Box - Cheppu

See on ka üks põhjustest miks ei tasu ennast pidevalt teistega võrrelda ja miks ma pidevalt rõhutan, et see mis toimib ühel ei pruugi toimida teisel.

See on energia kulu, mida meie organism vajab lihtsalt selleks, et elus püsida ja siia sisse ei ole arvestatud muud aktiivsusest tulenevat energiakulu. Näiteks 80kg kaaluval saledal mehel, kelle ainevahetus on terve, kulub baasainevahetusele juba kalorit päevas.

Lisada siia veel treening ja muud tegevused, küündib see number ligemale Kuidas mõjutab ainevahetus kiirus rasvapõletust? Nagu paljud juba teavad siis selleks, et kaalulangetada on vaja tarbida vähem energiat kaloreidkui kulutad.

Mis on ainevahetus?

Ühesõnaga on vaja saavutada organismis kalori defiitsiit. Kui keha toidust enam piisavalt energiat ei saa, võetakse see energia varudest ning üks peamistest energiavarudest organismis on rasvkude. See kõik on väga kaalulangus omada ja loogiline ning toimib kõigil. Nüüd kui selles osas on kõik paigas ning dieedil olles kaal ka langeb on kõik hästi, kuid tavaliselt mitte väga kauaks.

kaotuse kaalu valik poletage rasva kulma

Nimelt kaalulangus omada meie organismil üks väga hea oskus, milleks on kohaneda igasuguse uue olukorraga ning negatiivne energia tasakaal ei ole siinkohal mingi erand. Toon ühe tüüpilise näite.

kaalulangus hullumeelsusega kahjude rasv ja kaal

Kui kaalulangus omada on otsustanud kaalu langetada siis tahab ta seda teha võimalikult kiiresti. See on täiesti normaalne, kuid probleemid tekivad siis kui me ei tea täpselt mida teha. Näiteks alustatakse dieeti suure hooga, vähendades toidukoguseid ja lisades palju aeroobset treeningut siis alguses loomulikult kaal langeb kiiresti, kuid aeglustub või kaalulangus omada peatub üsna ruttu.

Ehk kui oled mõnda aega juba dieedil olnud ja enda toidukoguseid tunduvalt vähendanud, siis keha harjub sellega ära ning tasakaalustab sissetuleva energia väljaminevaga. Lisades siia veel ka hulganisti treeninguid, langeme veel suuremasse kalori defiitsiit ning olukord süveneb veelgi.

See tähendab, et kui me tarbime vähem, siis automaatselt ka kulutame vähem kaloreid. Selle tagajärjel aeglustub või koguni peatub ka kaalulangus.

Video: Kuidas osta esimene kodu #03 - Kuidas otsida efektiivselt õiget pakkumist? 2021, Mai

Peamiselt põhjustab seda aeglustunud ainevahetus ning mingil määral ka alateadlik aktiivsuse vähenemine. Ehk lihtsalt liigutame vähem nii, et ei pruugi sellest ise arugi saada. Kuidas 12-tunnise kaalulangus omada kaalulangus vältida ning hoida kaalulangus toimivana, selleks peame ergutama enda ainevahetust.

Kuidas loplik rasvade kaotus enda ainevahetust erksana? Eelnevalt saime selgeks, et mida vähem energiat me tarbime, seda enam meie ainevahetus aeglustub ning aina vähem energiat meie organism kulutab. Üks võimalus kuidas kaalulangus toimivana hoida on pidevalt vähendada enda toidukoguseid või tõsta aktiivsust, ehk teha rohkem trenni.

Kuid lõppmatuseni see kesta ei saa, kuna varem kaalulangus omada hiljem jõuame punkti, kust enam edasi minna ei ole võimalik.

koik asjad ilu fat loss body shaper arvustused kaalulangus riigi soojus

Lõpptulemuseks võib olla täielik allaandmine ning meeletu ülesöömine, mille tulemusena võib inimene lõpetada suurema kaalunumbriga kui dieedi alguses oli. Nimetan seda olukorda põrunud dieediks ning tuleneb see sellest, et dieedil olev inimene süstemaatiliselt rikub enda kaalulangus omada ennast pidevalt näljutades ning lõpuks, suurest meeleheitest õgima hakates, ületab enda kaloraaži niivõrd palju, et organismil ei jää muud üle, kui kõik see üleliigne energia rasvana talletada.

Õnneks on võimalik teadlikult tegutsedes seda probleemi vältida. Kui tahad, et sinu kaalulangus oleks võmalikult sujuv ning jätkusuutlik siis tuleb hoida enda ainevahetus terve ja toimiv. Selleks peaks juba kaalulangus omada dieedi alustamist see töötama täis tuuridel.

Huvitavad Koha Fascinatingly

See tähendab, et sinu päevane energia tarbimine peaks olema võimalikult suur, ilma kaalust juurde võtmata. Teisisõnu peaksid sööma vähemalt nii palju kaloreid kui näeb ette sinu PEV ehk päevane energia vajadus. Kuidas seda arvutada saad lugeda SIIT. Nii saad teada mis seisus on sinu ainevahetus. Näiteks kui minu PEV kaalulangus omada kalorit ja kui ma reaalselt tarbin ka iga päev nii palju energiat, umbes kahe nädala vältel ning samal ajal kaal püsib muutumatuna, siis võib järeldada, et minu ainevahetus on korras ning keha suudab selle energia ära põletada.

Kui aga kehakaal tõuseb, tähendab see seda, et kas olen teinud enda PEVi arvutades vea või on minu ainevahetus aeglasem ning tuleb kaloraaži vähendada. Juhin siinkohal tähelepanu veel sellele, et teadaolevalt on kõikide inimeste ainevahetus erinev ning sellepärast võib igasuguste valemitega arvutamine olla ebatäpne.

Kogu tõde ainevahetuse kiirendamisest

Kes ei ole varasemalt enda energia tarbimist jälginud, sellel võib olla alguses keerulisem leida enda PEV kuna see nõuab nädalate pikkust jälgimist ja katsetamist. Õnneks ei olegi fitnessiga alustajatel vaja mingisugust piinlikku täpsust taga ajada.

poletage rasva ja tooni keha miks kaalulangus on aeglane

Alustuseks piisab, kui võtta see valemitega arvutatud tulemus ning vastavalt sellele, kas eesmärgiks on kaalu tõsta või langetada, teha vastavad täiendused ning protsessi jälgida ning vajadusel kohandada. Kui aga oled juba mõnda kaalulangus omada dieedil olnud ning avastad, et sööd tunduvalt vähem kui sinu PEV ette näeb, kuid kehakaal ei lange. Siis soovitan tasapisi enda kaloraaži suurendada kuni PEV-ni ning alustada uuesti n-ö nullist.

Seda võib nimetada dieedi puhkuseks ning tegemist on suurepärase meetodiga, kuidas ainevahetust turgutada. Kui seda õigesti teha ei ole vaja karta, et raske vaevaga kaotatud kilod nüüd tagasi tulevad ja tuleb otsast peale alustada.

Pigem vastupidi. Paljudel juhtudel hakkab kaal hoopis suure hooga langema, kuna ainevahetus kogub tuure kiiremini kui oodata oskasid.

Ja isegi kui kaal veidi tõuseb, ei tähenda see veel rasvade ladestumist. Tegemist on kaalutõusuga vedeliku arvelt, sest esimese asjana täidab keha enda peamised energia varud glükogeeni näol ning see võib olenevalt lihasmassi suurusest olla 1 — 3kg koos veega.

Kuidas omada täiuslikku figuuri

Teine hea asi on see, et peamine koht kuhu see vesi läheb on lihased ning tänu sellele muutuvad need täidlasemaks ning üldine välimus atleetlikumaks. Täpsemalt dieedipuhkusest ja muudest nippidest kuidas kaalulangetamist meeldivamaks muuta, kirjutan tulevastes artiklites.

  • Kogu tõde ainevahetuse kiirendamisest – Fitness For Life
  • Ühesainsas meditatsioonis on spetsiiviline hingamine ja pole niivõrd tähtis hingamise sügavus- nagu siin rõhutad, vaid kaootilisus!
  • Õige kaalulangus kodus Video: Kuidas osta esimene kodu 03 - Kuidas otsida efektiivselt õiget pakkumist?
  • Kaalust alla võtmine on isegi olemas - Elu -
  • Kas ma peaksin votma rasvapoletite ajal
  • Ideaale kehakaalu omamine on igaühe unitu.
  • Kaotus kaalu sootja tapsus

Kokkuvõtteks tahan öelda, et kuna kogu see protsess võib tunduda alguses keeruline, ei ole vaja selle pärast liigselt muretseda. Alusta tasapisi ning küll aja jooksul kõik selgmaks ja lihtsamaks muutub. Püüa olla aktiivne ning ära jää diivanile molutama.

Õige kaalulangus kodus

Kui on küsimusi või abi vaja, siis olen valmis hea meelega aitama. Samuti, kui soovid lihtsamat ja kiiremat lahendust siis liitu minu teenusega, milles teen suure osa tööst sinu eest ära ning soovitud tulemused on garanteeritud. Selline sai minu artikkel ainevahetuse kiirendamisest. Kui sul on midagi lisada või soovid lihtsalt arvamust avaldada, siis kirjuta palun alla kommentaaridesse. Küsimuste korral saada mulle e-kiri. You Might Also Like.