MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing "Psoriaasikeskus"
The Support Sociaty for Psoriasis Sufferers in Estonia
Tel. +372 656 7072, 56 204 707, 545 33 660, email: info@psoriaasikeskus.ee


Teenused
Psoriaas
pildid psoriaasist
UVB-ravi
tooted
foorum
partnerid
kirjandus
kontaktATOOPILINE DERMATIIT

In k atopic dermatitis

Tuntakse ka kui ekseem või atoopiline ekseem.

Atoopiline dermatiit on krooniline, sügelev ja põletikuline nahahaigus. "Dermatiit" tähendabki nahapõletikku. " Atoopiline" viitab teatud pärilikele haigustele ning sageli ilmnevad koos, need on astma, heina allergia ja atoopiline dermatiit. Atoopilise dermatiidi puhul muutub nahk väga sügelevaks ja põletikuliseks, põhjustades naha punetust ja paistetust, lõhenemist, koorikuga kattumist ja ketendust.

Dermatiitide kõige sagedasem vorm - maailmas põeb atoopilist dermatiiti kuni 20% elanikkonnast. Teadlased usuvad, et 65% atoopikutest arenenvad sümptomid esimesel eluaastal, ja 90% enne viiendat eluaastat. Peale 30 eluaastat on arvatavasti atoopilise dermatiidi peamiseks põhjuseks naha kontakt raskete tingimustega, haigust esineb selles vanusegrupis harvem. Suurem riskigrupp atoopilise dermatiidi arengiks on linnades või madala niiskusega piirkondades elavatel inimestel.

Kõige sagedamini mõjutab atoopiline dermatiit lapsi ja beebisid, kuid haigus võib jätkuda kuni täiskasvanueani või esmakordselt välja lüüa alles täiskasvanueas. Et raske on täpselt öelda, kui paljudel beebidel ja lastel on tegelikkuses atoopilise dermatiidi sümptomid, arvatakse et see arv on kindlasti vähemalt 10%. Umbes 60% väikelastest jätkub mõni atoolilse dermatiidi sümptom terveks eluks.

Enamikel juhtudel kulgeb haigus ägenemiste ja taandumistega ehk remissiooniga. Laste puhul paljudel haigus taandubki remissiooni perioodi terveks eluks. Nahk jääb siiski kuivaks ja kergesti ärrituvaks. Ägenemise võib taas esile kutsuda mõni keskkondlik tegur.

Atoopiline dermatiit esineb tavaliselt atoopilise tendentsiga inimestel, st neil on kas atoopiline dermatiit, astma ja heinapalavik või üks neist nimetatust.

Varem arvati, et haigust põhjustab emotsionaalne stress, kuid täna on kindel, et stress vaid aitab kaasa haiguse puhkemisele.

Atoopiline dermatiit ei ole nakkav.


Lisalugemist

Atoopiline nahapõletik - dr. Ama Lehtmets
Atoopilne nahapõletik - dr.Terje Kukk, Derma.ee


Ekseemikreem E-vitamiiniga.
Psoriaasi ja ekseemide raviks.
(Emuõli, shea või, soja)
100 g- 500.-


Emuõli, lisanditeta.
60 ml-250.-
200 ml - 420.-Liitu meililistiga
Sisesta nimi ja meiliaadress:
Nimi:
E-mail:
Liitu   Eemalda  

 

 

MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing, Copyright 2003-2008  

Pealeht | Kontakt | E-mail | Psoriaas | Valgusraviseadmete müük
Kirjandus | Artiklid | Otsing| Sisukaart | Lingid | Partnerid