MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing "Psoriaasikeskus"
The Support Sociaty for Psoriasis Sufferers in Estonia
Tel. +372 656 7072, 56 204 707, 545 33 660, email: info@psoriaasikeskus.ee


Teenused
Psoriaas
pildid psoriaasist
UVB-ravi
tooted
foorum
partnerid
kirjandus
kontaktDERMATOLOOG KASUTAB EMUÕLI AKUUTSEKS NAHA HOOLDUSEKS

Esta Kronberg, dermatoloogilisele kirurgiale ja kosmeetilisele dermatoloogiale spetsialiseerunud nahaarst on vaid üks paljudest meditsiini ekspertidest, kes emuõli lähemalt uurib.

Oma hästi tuntud praksises Houston, Texases (alates 1985), on Kronbergi eesmärk patsientidele pakkuda parimat võimalikku nahahooldust. Väljaande "Derma" meditsiinilise nõuande juhatus on teda tsiteerinud ajakirjades "Good Housekeeping" ja "Allure and Glamour". Tema ravi hõlmab akuutseid nahaseisundeid, kaasa arvatud põletused, nahahaigused, psoriaas, ekseem, rosaatsea, aga samuti ka vananemisvastased ja naha paranemise protseduurid.

Kui mõned dermatoloogid ravivad patsiente järjepidevalt tavapärase meditsiiniga, jätab Kronberg ruumi konventsionaalse ja alternatiivse meditsiini eelistele, kasutades ravis patsientide huvides parimat.

"Paljudel juhtudel on emuõli minu esimene valik, kuigi ma võin valida vastavalt soovile mistahes retseptiravimi. Aga iroonia on, et emuõli töötab nii hästi," möönab Kronberg.

Kronbergi abikaasa, Bill Davis, oli abielupaarist esimene, kellele emuõli tutvustati. "Ma lugesin pisikest artiklit keemia ajakirjas, milles arutleti emuõli kasuteguritest, mainides, et ta on suurepärane naha niisutaja. See tõmbas mu tähelepanu, sest me otsisime alati farmatseutilise astmega, üli-puhastatud, kõrgkvaliteedilisi tooteid meie (nahahooldustoodete) programmi. Meie uskumuse kohaselt, kuigi turul on palju tooteid, võib alati leida paremat. Nii me jõudsime emuõlini."

Peale esimeste näidiste saamist hakkas Davis neid oma tuttavatega jagama. Üks neist oli naine, kes plaanis peadselt kaelal plastilise kirurgia protseduuri lasta teha. Davis teavitas teda protseduuri valulikkusest, nahaärritusest, kaasnevast punetusest, villidest, kärnadest.
"Tutvudes meie nahahooldustoodete programmiga, soovis ta meilt midagi abiks saada, " lausub Davis. "Ma ütlesin, et eksperimenteerime parasjagu hämmastavat niisutajat ja soovitasime tal proovida. Saatsin talle näidise ning soovisin hiljem toime kohta vastukaja kuulda. Peale operatsioonieelset ja -järgset kasutamist teavitas naine mind minimaalsest valust, millele ei kaasnenud ville, kärnasid ega muid ebameeldivusi. Kirurg olevat olnud esimesel opratsioonijärgsel kontrollil silmnähtavalt hämmastunud, nähes naise haavade kiiremat taastumist kui tavaliselt ning küsinud mida ta kirurgi soovitatud toote asemel tegelikult kasutas. See oli esimene kord, kui me mõistsime - emuõli on midagi palju rohkemat kui ainult põletiku vastu."

Veidi peale seda juhtumit pakkus Davis õlinäidise tuttavale meditsiiniõele, kes oli käinud ägeda psoriaasiga juba 10 aastat ravil psoriaasi ravikeskuse dermatoloogia osakonnas ega olnud paranenud.

Davis meenutab: "Tema esimene teade mulle nädal hiljem oli, et ta kogeb juba haigussümptomitest vabanemist. Tema sügelemine taandus, nahatoon ühtlustus ja ta palus õli juurde. Kolm nädalat hiljem ei tundnud me teda Kalifornia ravimikonverentsil juhuslikult kohates esialgu ära. Tal oli esimest korda peale kümmet aastat seljas lühikesed püksid ja lühikeste käistega särk, sest suur osa käsivartest ja säärtest olid olnud psoriaasist haaratud."

"Ma ei suutnud uskuda, mida mu silmad nägid ning palusi luba tema nahka lähemalt vaadata, " ütleb Kronberg. "Mis ma leidsin, tema psoriaas oli peaaegu täielikult lahendatud!"

Nii haakas paar õli toimeid uurima, Kroonberg hakkas õli testima oma patsientidel, kuid mitte päris kõigil. Ta märgib: "Ma annan õli raskeimatel juhtudel, kõige ägedaimate probleemidega patsientidele, näitek põletus, rosaatsea, psoriaas, ekseem, ja tulemustega olen ma ülimalt rahul. Õli annab kohest vabanemist paljudele inimestele, ja tulemuseks on mul palju rõõmsaid patsiente!"

Ta jätkas: "Meile tulevad laserlihvimise või keemilise piilingu käigus väga tugevasti põletada saanud patsiendid. Anname neile kasutamiseks emuõli, see rahustab kõik vapustavalt kiiresti maha ja hoiab ära naha armistumise. Kasutame õli mitteparanenud haavadele. Ja patsiendid ägeda rosaatsega, emuõli rahustab maha naha punetuse ja põletiku veresoontes, ilma ägenemiseta, sest õli on mitte-komedonaalne, ei ummista poore.

Ma olen jälginud, et emuõlil on ekstreemne põletikuvastane reaktsioon ja aitab paranemisele kaasa. Isegi kui naha peale kantud steroidid ja antibiootikumid ei tööta hästi rosaatsea patsientidele, rahustab emuõli naha peale esimest korda kohe maha.

Teine valdkond, milles Kronberg emuõli kasutamist praktiseerib, on enne-ja-pärast tätoveeringu eemaldamist. Ta seostab, et õli peatab selle protseduuriga kaasneva torkimise ja valuga seotud ebamugavuse puhkemise ning soodustab nahal suurepäraselt ja kiiresti paraneda.

Kronberg kasutab emuõli ka noortel patsientidel. Ta seostab: "Seda on hea kasutada lastele süsti saamisel: kui kasutada selles piirkonnas emuõli enne ja kohe vahetult pärast süstimist, siis see vähendab ebamugavust ega hakka hiljem valutama ega ärritama." Kronbergi sõnul kasutab ta õli samal eesmärgil iseendal enne välismaale sõitmist.

Tema ei ole ainus arst, kes blokeerib süstimisprotseduuriga seotud valu emuõliga. Dr. William Code Duncanis, Briti Columbias (Kanada provints), on uurinud emuõli kasutamise eeliseid koos lokaalse tuimestajaga "Lidocaine" ja ta on oma uurimuse käigus tehtud avastustes mitmeid loenguid pidanud. Selle õli funktsiooniga on isegi seotud üks patent: "Compositions Comprising Lidocaine and Emu Oil and Methods of Use Thereof", mis anti David Rivlin´ile 1997.a.

Davis on väga põnevil ja optimistlik emuõli kasutamisest meditsiinilistes protseduurides "Tegelikult viib õli väiksemolekulisi koostisaineid koos endaga naha sisse. Ja kuna ta teeb seda kiiresti, näeme me ka kiiremat paranemist.

Davis lisab: "Keha kiiremaks paranemiseks alustage raviprotsessi juba enne protseduuri. Me usume, et kui te saate naha õliga ette valmistada, samamoodi nagu keha ettevalmistamine maratoniks. Võimalused keha kiiremaks paranemiseks tõusevad dramaatiliselt. Me näeme, et laserlihvimisest taastumine on poole kiirem, tööle minnakse tagasi juba kahe nädala mitte nelja nädala pärast, ja ilma villide ja kärnadeta!"

Originaalpealkiri: "Aiming Beyond Conventional Care. A dermatologist uses emu oil in acute scin care. Beth Silva. Emu Today and Tomorrow, October 1998


Emuõli, lisanditeta.


Psoriaasisalv / ekseemisalv.
Emuõli, shea pähklivõi, soja.Liitu meililistiga
Sisesta nimi ja meiliaadress:
Nimi:
E-mail:
Liitu   Eemalda  

 

 

MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing, Copyright 2003-2008  

Pealeht | Kontakt | E-mail | Psoriaas | Valgusraviseadmete müük
Kirjandus | Artiklid | Otsing| Sisukaart | Lingid | Partnerid