MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing "Psoriaasikeskus"
The Support Sociaty for Psoriasis Sufferers in Estonia
Tel. +372 656 7072, 56 204 707, 545 33 660, email: info@psoriaasikeskus.ee


Teenused
Psoriaas
pildid psoriaasist
UVB-ravi
tooted
foorum
partnerid
kirjandus
kontaktPsoriaasi mõju inimeste elule näib pika aja jooksul vähenevat

Psoriaasi mõju patsientide elukvaliteedile väheneb aastate jooksul, on uudisteportaali Medwire teatel leitud Ameerikas läbi viidud küsitluses.

Ajakirjas Journal of Investigative Dermatology on avaldatud 11 aasta pikkune prospektiivne uuring 484 patsiendil, kes vastasid psoriaasi kohta käivale IPSO (Impact of Psoriasis) küsitlusele 1993. ja 2004. aastal sõltumata sellest, kuidas nad olid saanud ravi või milline oli haiguse raskusaste.

Selle aja jooksul langes keskmine küsitlusel saadud punktide arv viielt neljale, mis autorite arvates näitab psoriaasi mõju vähenemist tervisega seotud elukvaliteedile (HRQoL).

Teadlased peavad loogiliseks seletuseks seda, et kroonilist haigust põdevad patsiendid sätivad ümber oma sisemised standardid ja väärtushinnangud, kohanemaks oma olukorraga.

IPSO keskmised tulemused langesid huvitaval kombel rohkem neil, kelle tervis oli halb. Autorite meelest annab see alust oletada, et krooniline nahahaigus võib patsiendile muutuda vähem koormavaks võrreldes kõrgemas vanuses tekkivate teiste terviseprobleemidega.

Uuringu jälgimisaja jooksul tõusis nende patsientide osakaal, kelle igapäevaelule psoriaas väga suurt mõju ei avaldanud, 43 protsendilt 53 protsendini. Muutus toimus enamjaolt nende arvel, kes muretsesid oma välimuse pärast: 36 protsenti olid selle pärast häiritud 1993. aastal; 11 aastat hiljem vaid 13 protsenti.

Suurem osa teisi HRQoL parameetreid jäid aastate jooksul muutumatuks. Autorite järeldusel näitab uuring tervisega seotud elukvaliteeti mõjutavate faktorite komplitseeritust, kui hinnatakse psoriaasi mõju inimeste elule pika aja jooksul.


Juhan Kaldre
09.mai 2006
Meditsiini uudised


Emuõli, lisanditeta.


Psoriaasikreem.
Emuõli, shea pähklivõi, soja.Liitu meililistiga
Sisesta nimi ja meiliaadress:
Nimi:
E-mail:
Liitu   Eemalda  

 

 

MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing, Copyright 2003-2008  

Pealeht | Kontakt | E-mail | Psoriaas | Valgusraviseadmete müük
Kirjandus | Artiklid | Otsing| Sisukaart | Lingid | Partnerid