MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing "Psoriaasikeskus"
The Support Sociaty for Psoriasis Sufferers in Estonia
Tel. +372 656 7072, 56 204 707, 545 33 660, email: info@psoriaasikeskus.ee


Teenused
Psoriaas
pildid psoriaasist
UVB-ravi
tooted
foorum
partnerid
kirjandus
kontaktPsoriaasiga patsientidel ennustab küünte düstroofia psoriaatilist artriiti

NEW YORK (Reuters Health). Ajakirja Arthritis and Rheumatism 15. veebruari numbris avaldatud uuringu põhjal tekib vähem kui 10%-l psoriaasiga patsientidest elu jooksul psoriaatriline artriit. Psoriaatrilist artriiti ennustavad küünte, peanaha ning perianaalse piirkonna haaratus.

Minnesotas Rochesteris Mayo kliiniku meditsiinikolledžis töötavad dr Hilal Maradit Kremers ja tema kolleegid määratlesid kohordi 1633st vähemalt 18aastasest patsiendist, kel oli ajavahemikus 1970–1999 diagnoositud psoriaas. Neist 40 isikul oli samal ajal psoriaasiga diagnoositud ka psoriaatriline artriit ning nad jäeti seetõttu uuringust välja.

Uuringusse kaasatud 1593 isiku keskmine vanus oli 43,3 aastat ning 50% uuringualustest olid naised. Kokku tekkis 20 936 inimaasta pikkuse jälgimisperioodi jooksul 57 patsiendil psoriaatriline artriit.

Kumulatiivne haigestumus psoriaatrilisse artriiti oli viie aasta möödumisel psoriaasi haigestumisest 1,7%, kümne aasta möödumisel 3,1% ja 20 aasta möödumisel 5,1%.

Kliiniliselt olid psoriaatrilist artriiti ennustavad tegurid peanaha lesioonid (riskimäär 3,89), küünte düstroofia (riskimäär 2,93) ja tuharalihaste vahelised või perianaalsed lesioonid (riskimäär 2,35).

Psoriaatrilise artriidi tekke risk suurenes ka kahjustatud piirkondade arvu suurenedes. Neil, kel esines kolme või enama piirkonna haaratus, oli risk haigestuda 2,24 korda suurem (riskimäär 2,24).

„Uuring oli retrospektiivne ja sellepärast ei hõlmanud kliiniliselt diagnoosimata artriidiga patsiente, kes ei saanud meditsiinilist abi või keda ei uuritud artriidi olemasolu suhtes,” rõhutas dr Maradit Kremers Reuters Healthile. „Ainuke viis teha kindlaks psoriaatrilise artriidi tegelik levimus psoriaasiga patsientide seas on teha prospektiivne uuring ning mitme aasta vältel pidevalt hinnata psoriaasiga patsiente põletikulise artriidi suhtes.”

Tulemuste põhjal soovitab dr Maradit Kremers: „Raviarstid peaksid olema teadlikud, et teatud sümptomid (küünte, peanaha ja tuharalihaste vahelised lesioonid) võivad psoriaasiga patsiendil olla tihedalt seotud artriidi tekkega, ning suunama patsiendi reumatoloogi vastuvõtule.”

Arthritis and Rheumatism 2009; 61, 233–239.

Allikas: med24.ee


Vanniõli - ideaalne põletikulisele nahale, suurepärane tervele nahale.


Emuõlist seep kummeliõitega.


Emuõlist shampoonLiitu meililistiga
Sisesta nimi ja meiliaadress:
Nimi:
E-mail:
Liitu   Eemalda  

 

 

MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing, Copyright 2003-2009  

Pealeht | Kontakt | E-mail | Psoriaas | Valgusraviseadmete müük
Kirjandus | Artiklid | Otsing| Sisukaart | Lingid | Partnerid