MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing "Psoriaasikeskus"
The Support Sociaty for Psoriasis Sufferers in Estonia
Tel. +372 656 7072, 56 204 707, 545 33 660, email: info@psoriaasikeskus.ee


Teenused
Psoriaas
pildid psoriaasist
UVB-ravi
tooted
foorum
partnerid
kirjandus
kontaktAtsitretiin aitab ravida küünte psoriaasi

NEW YORK (Reuters Health). Uurijad teatavad ajakirja Archives of Dermatology märtsinumbris, et süsteemne ravi väikses annuses atsitretiiniga võib tunduvalt vähendada küünte psoriaasist põhjustatud kahjustusi.


Itaalias Bologna ülikoolis töötav dr Antonella Tosti ja tema kolleegid kirjutavad: „Kuni 78%-l psoriaasiga haigetest on ka küüned haigusest haaratud. Küünte psoriaasi esineb sagedamini psoriaatilise artriidiga patsientidel ja see võib olla ka ainus psoriaasi sümptom. Küünte proriaas haarab tavaliselt mitut küünt, haiguse all võivad kannatada nii sõrme- kui ka varbaküüned.”

Uurijad hindasid atsitretiini tõhusust 36 mõõduka ja raske küünte psoriaasiga patsiendi seas (keskmine vanus 41 aastat). Neid raviti kuue kuu jooksul atsitretiiniga annuses 0,2 kuni 0,3 mg/kg.

Küünte psoriaasi raskusastme indeksi skoor vähenes pärast ravi keskmiselt 41%.

Pärast kuus kuud kestnud ravi näitas kliiniline hindamine üheksal patsiendil (25%) küünekahjustuste täielikku või peaaegu täielikku paranemist, üheksal patsiendil (25%) mõõdukat paranemist, kaheteistkümnel (33%) vähest paranemist ja kuuel patsiendil (11%) ei olnud küünte psoriaas üldse paranenud.

Ainult ühel patsiendil avaldas ravi küüntele soovimatut toimet. Sellel patsiendil tekkisid küüneümbruse mädased granuloomid, mis taandusid ravimi annuse vähendamisel.

„Jälgimisperioodil leiti, et küünte psoriaas kordus pärast ravi lõpetamist,” teatavad dr Tosti ja tema kolleegid. „Kuid kõikidel patsientidel, kelle haigus paranes, ei taastunud ravieelne seisund.”

Uurijad ütlevad, et need tulemused on võrreldavad bioloogiliste ravimite omadega. Nad soovitavad: „Küünte psoriaasi ravina tuleb kaaluda väikeses annuses süsteemset atsitretiini.”

Archives of Dermatology 2009; 145, 269–271.
Allikas: med24


Vanniõli - ideaalne põletikulisele nahale, suurepärane tervele nahale.


Emuõlist seep kummeliõitega.


Emuõlist shampoonLiitu meililistiga
Sisesta nimi ja meiliaadress:
Nimi:
E-mail:
Liitu   Eemalda  

 

 

MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing, Copyright 2003-2009  

Pealeht | Kontakt | E-mail | Psoriaas | Valgusraviseadmete müük
Kirjandus | Artiklid | Otsing| Sisukaart | Lingid | Partnerid