MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing "Psoriaasikeskus"
The Support Sociaty for Psoriasis Sufferers in Estonia
Tel. +372 656 7072, 56 204 707, 545 33 660, email: info@psoriaasikeskus.ee


Teenused
Psoriaas
pildid psoriaasist
UVB-ravi
tooted
foorum
partnerid
kirjandus
kontaktPsoriaasikeskus pakub UVB-teraapiat

Meditsiiniuudised 04.nov 2003

Tänavu maikuust alates on üle 300 patsiendi saanud Eestiski osa UVB-teraapiast, mille rahuldavat tulemust siinsed spetsialistid nägid esmakordselt poolteist aastat tagasi Soomes, kirjutab ajalehes Zdorovje Dlja Vseh Tallinna Psoriaasikeskuse dermatoloog Gennadi Štšelkanovtsev.

UVB-teraapia on mõeldud psoriaasi, ekseemi, atoopilise dermatiidi, akne, neurodermatiidi, seborröa jt nahahaiguste raviks. UVB-teraapia on ravimeetod, mis ei kahjusta nahka ega nahaaluseid kudesid, samuti pole sel negatiivseid kõrvalmõjusid, kinnitab psoriaasikeskus.

Štšelkanovtsevi sõnul on terve rida teaduslikke uuringuid näidanud UVB-kiirguse tervendavat mõju psoriaasi korral. Skandinaaviamaades 20-aastase kogemuse põhjal tehtud statistika näitab, et haige nahk puhastub täielikult kuuenädalase teraapia (viis protseduuri nädalas) järel 80%-l patsientidest. Selle tulemusena paraneb naha verevarustus ning organism saab haigusega iseseisvalt võidelda.

Ravi alustatakse patsiendi nahatüübi määramisega, mille järel määratakse kindlaks protseduuri kestuse algne pikkus, mida siis järk-järgult suurendatakse. See võib alata 10–30-sekundiliste protseduuridega ja lõppeda 15-minutilistega, mille lõppedes niisutatakse nahka kreemiga. Samal ajal pole dermatoloogi sõnul soovitav harjumuspäraste ravimite või salvide kasutamine, kuna siis pole valgusteraapial soovitud tulemust.

Erinevalt UVA-kiirgusest ei tungi UVB-kiirgus naha sügavatesse kihtidesse, mistõttu ei kahjusta nahakihte ega tekita tüsistusi. Lisaks on sel ka stressi leevendav mõju, kuna soodustab “hea tuju hormooni” serotoniini teket. UVB-teraapial pole vastunäidustusi, mistõttu see sobib ka rasedatele ja lastele, kinnitab Štšelkanovtsev ajalehes.


UVB-kiirgus:
- UVB-ks nimetatakse loodusliku päikese ultraviolettkiirguse B-spektrit,
mille lainepikkus on 280–320 nm.


Emuõli, lisanditeta.


Psoriaasikreem.
Emuõli, shea pähklivõi, soja.Liitu meililistiga
Sisesta nimi ja meiliaadress:
Nimi:
E-mail:
Liitu   Eemalda  

 

 

MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing, Copyright 2003-2008  

Pealeht | Kontakt | E-mail | Psoriaas | Valgusraviseadmete müük
Kirjandus | Artiklid | Otsing| Sisukaart | Lingid | Partnerid